ΠΑΝΔΩΔΕΚΑΝΗΣΙΑΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ BEACH VOLLEY 2016 – τουρνουά Ανδρών – Γυναικών (Ρόδος, 2 & 3 Ιουλίου) – Τελικά Αποτελέσματα

 Με πλούσιο θέαμα και δυνατές μάχες στο φιλέ αποζημίωσαν τους πολλούς φίλους του μπιτς βόλεϊ που παρακολούθησαν τους αγώνες τουρνουά Ανδρών και Γυναικών που διοργάνωσε η Τοπική Επιτροπή Βόλεϊ Δωδεκανήσου το σαββατοκύριακο 2-3 Ιουλίου στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα.

Την ευθύνη της οργάνωσης του τουρνουά είχε το σωματείο ΓΣ Διαγόρας με την συνεργασία των Ροδίων Άθλησις, Ρ.Σ.Φ.Π.Τελχινίς και Α.Σ.Π. Φλόγα.

Νικητές του τουρνουά ήταν, στους άνδρες ο Νίκος Μακρής με τον Ντάνιελ Γκένωφ και στις γυναίκες η Ελισάβετ Αμορανίτη και η Νεφέλη Δικαστοπούλου.

Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου ευχαριστεί τους εθελοντές Σαμαρείτες, τους διαιτητές και όλους τους εθελοντές φίλους του μπιτς βόλεϊ που βοήθησαν στην επιτυχημένη διεξαγωγή του τουρνουά και τους χορηγούς, τα νερά ΜΥΛΟΣ, την εταιρεία ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΗΣ και τα καταστήματα ΑΜΟR AMOR και SPORTISSIMO για τα δώρα που δόθηκαν στους νικητές.

Όλα τα αποτελέσματα και οι τελικές κατατάξεις είναι:

ΑΝΔΡΕΣ

ΑΓ. ΦΑΣΗ ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β  
1 Ι ΓΙΩΤΗΣ/ΔΙΚΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΤΖΙΩΛΑΣ/ΔΙΑΚΟΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-0(21-14,21-14)
2 Ι ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΠΑΛΗΣ ΒΥΕ  
3 Ι ΒΥΕ ΓΚΙΖΕΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ  
4 Ι ΚΑΛΛΑΣ/ΧηΓΕΩΡΓΙΟΥ ΧηΚΑΛΦΑΣ/ΖΩΙΔΗΣ 2-0(21-8,21-7)
5 ΙΙ ΓΙΩΤΗΣ/ΔΙΚΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΚΗΣ/ΟΡΜΕΝΑΙ 1-2(12-21,21-8,5-15)
6 ΙΙ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΠΑΛΗΣ ΛΟΥΣΙ/ΦΙΛΙΠΠΟΥ 2-0( 21-15,21-13)
7 ΙΙ ΓΚΙΖΕΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΧΑΡΙΣΤΗΣ/ΓΟΥΛΑΣ 0-2 (12-21,16-21)
8 ΙΙ ΚΑΛΛΑΣ/ΧηΓΕΩΡΓΙΟΥ ΜΑΚΡΗΣ/ΓΚΕΝΩΦ 0-2(17-21,15-21 )
9 9 ΧηΚΑΛΦΑΣ/ΖΩΙΔΗΣ ΓΙΩΤΗΣ/ΔΙΚΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 0-2 (10-21,16-21)
10 9 ΒΥΕ ΛΟΥΣΙ/ΦΙΛΙΠΠΟΥ  
11 9 ΒΥΕ ΓΚΙΖΕΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ  
12 9 ΤΖΙΩΛΑΣ/ΔΙΑΚΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΛΛΑΣ/ΧηΓΕΩΡΓΙΟΥ 0-2 (11-21,12-21)
13 ΙΙΙ ΓΕΡΑΚΗΣ/ΟΡΜΕΝΑΙ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΠΑΛΗΣ 2-0( 21-18,21-12)
14 ΙΙΙ ΧΑΡΙΣΤΗΣ/ΓΟΥΛΑΣ ΜΑΚΡΗΣ/ΓΚΕΝΩΦ 0-2(13-21,11-21)
15 7 ΓΙΩΤΗΣ/ΔΙΚΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΛΟΥΣΙ/ΦΙΛΙΠΠΟΥ 2-0 (21-11,21-14)
16 7 ΓΚΙΖΕΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΚΑΛΛΑΣ/ΧηΓΕΩΡΓΙΟΥ 0-2 (12-21,14-21)
17 5 ΧΑΡΙΣΤΗΣ/ΓΟΥΛΑΣ ΓΙΩΤΗΣ/ΔΙΚΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ 2-1 (25-27,21-19 15-8)
18 5 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΠΑΛΗΣ ΚΑΛΛΑΣ/ΧηΓΕΩΡΓΙΟΥ 0-2 (12-21,9-21)
ΗΜΙΤΕΛ1 3 ΓΕΡΑΚΗΣ /ΟΡΜΕΝΑΙ ΧΑΡΙΣΤΗΣ/ΓΟΥΛΑΣ 2-0 (21-18,21-13)
ΗΜΙΤΕΛ2 3 ΜΑΚΡΗΣ /ΓΚΕΝΩΦ ΚΑΛΛΑΣ/ΧηΓΕΩΡΓΙΟΥ 2-0 (21-15,21-11)
ΤΕΛΙΚΟΣ ΓΕΡΑΚΗΣ /ΟΡΜΕΝΑΙ ΜΑΚΡΗΣ/ΓΚΕΝΩΦ 0-2 (15-21,16-21)

Τελική Κατάταξη:

1          ΜΑΚΡΗΣ/ΓΚΕΝΩΦ                   200

2          ΓΕΡΑΚΗΣ /ΟΡΜΕΝΑΙ                180

3          ΚΑΛΛΑΣ/ΧηΓΕΩΡΓΙΟΥ              160

3          ΧΑΡΙΣΤΗΣ/ΓΟΥΛΑΣ                   160

5          ΓΙΩΤΗΣ/ΔΙΚΑΣΤΟΠΟΥΛΟΣ       120

5          ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ/ΜΠΑΛΗΣ    120

7          ΓΚΙΖΕΤΗΣ/ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ       100

7          ΛΟΥΣΙ/ΦΙΛΙΠΠΟΥ                    100

9          ΧηΚΑΛΦΑΣ/ΖΩΙΔΗΣ                 80

9          ΤΖΙΩΛΑΣ/ΔΙΑΚΟΓΕΩΡΓΙΟΥ      80

ΓΥΝΑΙΚΕΣ

ΑΓ. ΦΑΣΗ ΟΜΑΔΑ Α ΟΜΑΔΑ Β  
1 Ι ΕΥΘΥΜΙΟΥ/ΝΤΕΜΟ ΓΕΡΑΚΗ /ΜΑΝΩΛΑΚΗ 0-2 (12-21,12-21)
2 Ι ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ/ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΚΛΑΔΙΤΗ /ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ 2-0 (21-14,21-16)
3 Ι ΤΑΚΟΥ/ΡΟΜΠΑ ΓΚΙΚΑ /ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ 0-2 (16-21,5-21)
4 Ι ΦΡΑΤΖΗ/ΚΑΝΕΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΟΤΟΝΗ 2-0 (21-10,21-8)
5 ΙΙ ΓΕΡΑΚΗ/ΜΑΝΩΛΑΚΗ ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ/ΔΙΚΑΣΤΟΠΟΥΛΟΥ 0-2 (10-21,9-21)
6 ΙΙ ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ/ΚΡΗΤΙΚΟΥ ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 0-2 (8-21,9-21)
7 ΙΙ ΓΚΙΚΑ/ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ/ΙΓΓΛΕΣΗ 2-0 (21-12,21-16)
8 ΙΙ ΦΡΑΤΖΗ/ΚΑΝΕΛΗ ΤΕΡΖΙΟΥ /ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ 0-2 (12-21,10-21)
9 9 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΟΤΟΝΗ ΓΕΡΑΚΗ /ΜΑΝΩΛΑΚΗ 2-1 (21-11,8-21,15-9)
10 9 ΤΑΚΟΥ/ΡΟΜΠΑ ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ/ΚΡΗΤΙΚΟΥ 2-1 (21-10,15-21,15-13
11 9 ΚΛΑΔΙΤΗ /ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ/ΙΓΓΛΕΣΗ 1-2 (19-21,21-17,14-16)
12 9 ΕΥΘΥΜΙΟΥ/ΝΤΕΜΟ ΦΡΑΤΖΗ/ΚΑΝΕΛΗ 0-2 (8-21,17-21)
13 ΙΙΙ ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ/ΔΙΚΑΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ 0-2 (21-23,19-21)
14 ΙΙΙ ΓΚΙΚΑ/ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ ΤΕΡΖΙΟΥ /ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ 2-1 (7-21,21-17,15-4)
15 7 ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΟΤΟΝΗ ΤΑΚΟΥ/ΡΟΜΠΑ 1-2 (12-21,21-15,13-15)
16 7 ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ/ΙΓΓΛΕΣΗ ΦΡΑΤΖΗ/ΚΑΝΕΛΗ 0-2 (17-21,10-21)
17 5 ΤΕΡΖΙΟΥ /ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ ΤΑΚΟΥ/ΡΟΜΠΑ 2-0(21-14,21-13)
18 5 ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ/ΔΙΚΑΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΦΡΑΤΖΗ/ΚΑΝΕΛΗ 2-0 (21-14,21-5)
ΗΜΙΤΕΛ 1 ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΤΕΡΖΙΟΥ /ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ 0-2 (14-21,13-21)
ΗΜΙΤΕΛ2 ΓΚΙΚΑ/ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ/ΔΙΚΑΣΤΟΠΟΥΛΟΥ 0-2 (14-21,14-21)
ΤΕΛΙΚΟΣ ΤΕΡΖΙΟΥ /ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ/ΔΙΚΑΣΤΟΠΟΥΛΟΥ 1-2 (21-17,13-21,8-15)

Τελική Κατάταξη:

1          ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ/ΔΙΚΑΣΤΟΠΟΥΛΟΥ          200

2          ΤΕΡΖΙΟΥ /ΑΜΟΡΑΝΙΤΗ                       180

3          ΜΑΜΑΛΙΓΚΑ/ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ                   160

3          ΓΚΙΚΑ/ΚΟΥΦΟΜΑΝΩΛΗ                      160

5          ΤΑΚΟΥ/ΡΟΜΠΑ                                   120

5          ΦΡΑΤΖΗ/ΚΑΝΕΛΗ                               120

7          ΓΙΑΚΟΥΜΑΚΗ/ΙΓΓΛΕΣΗ                        100

7          ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ/ΤΟΤΟΝΗ                         100

9          ΕΥΘΥΜΙΟΥ/ΝΤΕΜΟ                            80

9          ΚΛΑΔΙΤΗ /ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥ                     80

9          ΔΕΛΗΓΙΩΡΓΗ/ΚΡΗΤΙΚΟΥ                      80

9          ΓΕΡΑΚΗ /ΜΑΝΩΛΑΚΗ                         80

Leave a Reply

Your email address will not be published.