Με 4-1 υπέρ του Αστέρα Παστίδας έληξε ο αγώνας ανόδου που διεξήχθη σήμερα στις 15.15 το μεσημέρι στο γήπεδο της  Παστίδας, μεταξύ της Παστίδας και της Κύπρου. Ο αγώνας στο ημίχρονο είχε καταγράφει σκορ 2 – 0, το οποίο τελικώς διαμορφώθηκε στο 4 – 1.

Μετά τη σημερινή νίκη ο Αστέρας Παστίδας έχει 7 μονάδες βαθμολογική διαφορά, η οποία και του δίδει τη δυνατότητα να ανέβει στην Α’ Κατηγορία. Και οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, αφού δόθηκαν δύο αποβολές από δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Τα γκολ πέτυχαν στο 7′ λεπτό ο Αποστολόπουλος, κάνοντας το 1 – 0, στο 40′ λεπτό  ο Αποστολόπουλος κάνοντας το 2 – 0, στο 54′ λεπτό με Κατσούλη, διαμορφώθηκε το 3 – 0, στο 68′ λεπτό με τον Νίκα έγινε το 3 – 1 και στο 72′ λεπτό με τον Κατσούλη, καταγράφηκε το τελικό 4 – 1.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ 6 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ 5 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ 4 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ 3 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ 2 ΑΣΤΕΡΑΣ ΠΑΣΤΙΔΑΣ 1