Τα αποτελέσματα των ατομικών σχολικών αγώνων σκάκι!

Ολοκληρώθηκαν οι Ατομικοί σχολικοί αγώνες σκάκι της Ρόδου, με συμμετοχές από όλα τα Νήπια, Δημοτικά, Γυμνάσια και Λύκεια  του νησιού μας που συνδιοργάνωσαν ο Σκακιστικός Όμιλος Ρόδου «ΙΠΠΟΤΗΣ» και το Δημοτικό Διαμέρισμα Πεταλουδών στο κλειστό της Κρεμαστής το Σαββατοκύριακο 30 και 31 Ιαν 2016 .

Οι 130 μαθητές που πήραν μέρος, αγωνίστηκαν κατά σχολική τάξη προκειμένου να αναδειχτούν οι πρωταθλητές Ρόδου στην κάθε κατηγορία.

 Ευχαριστήρια εξέφρασαν στην τελετή λήξης και τις απονομές, τα μέλη του ΔΣ διαμέσου του Αντιπροέδρου κ. Βασιλάκη, σε όλους όσους έλαβαν μέρος, γονείς και παιδιά, τους χορηγούς, τους πολιτικούς και κοινωνικούς φορείς που τόσο στηρίζουν τον όμιλο. Επίσης ευχαρίστησε τους φίλους δημοσιογράφους που από κοντά προβάλουν συνεχώς το σκάκι, την προσπάθεια του ομίλου καθώς και τον φιλανθρωπικό σύλλογο “Παναγιά Ελεημονήτρια” για την συνδρομή της . Τέλος ευχαρίστησε όλα τα μέλη του ομίλου που για μία φορά αφιλοκερδώς προσέφεραν στον όμιλο με την συμμετοχή και την ενεργή βοήθειά τους. Ανακοίνωσε επίσης ότι θα διατεθεί το 80% των παραβόλων προκειμένου να επιδοτηθεί η συμμετοχή των πρώτων ανά κατηγορία, εφόσον συμμετάσχουν στην τελική Φάση του Πανελληνίου Ατομικού Πρωταθλήματος Ελλάδας που θα γίνει στο Ρίο την Το Σαββατοκύριακο πριν το Πάσχα

Παρόντες στις απονομές εκτός από τους γονείς, ήταν, πανεπιστημιακοί, Διευθυντές σχολείων, εκπρόσωποι κοινωνικών φορέων και επαγγελμάτων οι οποίοι τίμησαν με την παρουσία τους τον «Ιππότη», ενώ στο χαιρετισμό τους ανέδειξαν το έργο του ομίλου και την αξία του σκακιού στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Νήπια

Rank

SNo.

Name

1.Rd.

2.Rd.

3.Rd.

4.Rd.

5.Rd.

Pts

BH.

1

10

Ρούσος Γιώργος Ακαδημία

9

+

5

b

1

6

w

1

2

w

1

4

b

1

5

13

2

9

Ράμμος Άγγελος 1ο Ιαλυσού

3

w

½

8

b

1

5

w

1

1

b

0

7

w

1

12

1οΚ

4

Μάγου Εμμέλεια Κολλέγιο Ρόδου

2

b

½

7

w

1

4

b

0

6

w

1

8

b

1

9

2οΚ

3

Καστανάκη Μαρία Ακαδημία

8

w

1

6

b

0

3

w

1

7

b

1

1

w

0

3

10½

5

2

Κακάς Μιχαήλ Δημιουργία

7

b

1

1

w

0

2

b

0

8

w

1

6

b

1

3

10½

3οΚ

1

Γιακουμή Ελεάνα

10

+

4

w

1

1

b

0

3

b

0

5

w

0

2

16

7

7

Παπαδόπουλος Μιχαήλ Άγγελος Δημιουργία

5

w

0

3

b

0

8

w

1

4

w

0

2

b

0

1

13

8

8

Παπαθεοδωράκης Αλκίνοος Ραφαήλ Ροδίων Παιδεία

4

b

0

2

w

0

7

b

0

5

b

0

3

w

0

0

14

Α΄ Δημοτικού

Rank

SNo.

Name

1.Rd.

2.Rd.

3.Rd.

4.Rd.

5.Rd.

6.Rd.

7.Rd.

Pts

BH.

1

17

Σταθάτος  Αλέξανδρος Κολλέγιο Ρόδου

10

b

1

3

w

1

9

b

1

2

w

1

4

b

0

5

w

1

6

b

1

6

31

2

14

Παύλου Ασημάκης  Δημοτικό Κρεμαστής

17

w

1

7

b

1

14

w

1

1

b

0

9

b

1

4

w

1

3

b

1

6

27½

3

12

Μιχελάκης Κωνσταντίνος 16ο Δημοτικό

8

w

1

1

b

0

7

w

1

16

b

1

6

w

1

11

b

1

2

w

0

5

28

4

9

Λουντάκας Σταύρος Μαριτσών

5

b

0

20

w

1

13

b

1

12

w

1

1

w

1

2

b

0

9

b

1

5

27

5

18

Στεργενάκης Μάνος 12ο Ρόδου

4

w

1

8

b

1

11

w

½

6

b

0

7

w

1

1

b

0

10

w

1

28½

1οΚ

15

Περγαντή Αναστασία Κολλέγιο Ρόδου

13

b

1

9

w

0

10

b

1

5

w

1

3

b

0

12

w

1

1

w

0

4

27½

7

7

Κρητικός Νίκος 7ο Ρόδου

12

b

1

2

w

0

3

b

0

20

w

1

5

b

0

14

w

1

11

b

1

4

25½

8

2

Δρακιού Μιχαήλ 2ο Αφάντου

3

b

0

5

w

0

17

b

1

10

w

0

18

+

13

w

1

12

b

1

4

21

9

10

Μακρής Γεώργιος Κολλέγιο Ρόδου

16

w

1

6

b

1

1

w

0

11

b

1

2

w

0

10

b

½

4

w

0

28½

10

8

Λέφας Γεώργιος Κοσκινού

1

w

0

16

b

1

6

w

0

8

b

1

11

w

½

9

w

½

5

b

0

3

26

11

13

Παπαγρηγορίου Γεώργιος 2ο Αφάντου

20

b

1

14

w

1

5

b

½

9

w

0

10

b

½

3

w

0

7

w

0

3

24½

12

16

Σκουμιός  Αλέξανδρος Ροδίων Παιδεία

7

w

0

17

b

1

19

w

1

4

b

0

14

+

6

b

0

8

w

0

3

22½

13

6

Κοντομανώλης Μιχαήλ Παστίδας

6

w

0

19

b

1

4

w

0

14

b

0

16

w

1

8

b

0

17

w

1

3

20

14

1

Δημητρίου Δημήτρης Παστίδας

19

w

1

11

b

0

2

b

0

13

w

1

12

7

b

0

15

w

½

26½

15

3

Ιγνατιάδης  Μιχαήλ  Δαματριάς

17

b

1

16

w

1

14

b

½

18½

16

19

Τσιγάρος Ιωάννης Άγγελος Ροδίων Παιδεία

9

b

0

10

w

0

20

b

1

3

w

0

13

b

0

15

b

0

1

2

21½

2οΚ

5

Κοέντα Κωνσταντίνα Ροδίων Παιδεία

2

b

0

12

w

0

8

w

0

19

b

½

15

w

0

1

13

b

0

22½

3οΚ

20

Τόλιου Μαριλίνα Ροδίων Παιδεία

1

8

1

22½

19

11

Μαρίτσας Ιωάννης Ροδίων Παιδεία

14

b

0

13

w

0

12

b

0

17

w

½

20

½

15½

20

4

Καραολάνης Μιχαήλ Άγγελος Ροδίων Παιδεία

11

w

0

4

b

0

16

w

0

7

b

0

19

0

18

 

Β΄Δημοτικού

Rank

SNo.

Name

1.Rd.

2.Rd.

3.Rd.

4.Rd.

5.Rd.

Pts

BH.

1

9

Στράγκας Γεώεγιος 3ο Ιαλυσού

9

+

5

w

1

3

b

1

6

b

1

2

w

1

5

12½

2

2

Καλαντζόπουλος Αθανάσιος 1ο Ιαλυσού

5

b

0

7

w

1

4

b

1

3

w

1

1

b

0

3

13½

3

1

Γρίβας Ιωάννης 3ο Ιαλυσού

4

w

1

6

b

1

1

w

0

2

b

0

7

w

1

3

13

4

6

Παπουτσάκης Αιμίλιος Παστίδας

3

b

0

1

2

w

0

8

b

1

6

w

1

3

11

5

7

Παρπέρης Γεώργιος Ροδίων Παιδείαα

2

w

1

1

b

0

6

w

0

7

b

½

8

w

1

12

1ο Κ

8

Σαπουντζάκη Νεφέλη Κρεμαστής

7

b

1

3

w

0

5

b

1

1

w

0

4

b

0

2

13½

7

4

Κασιδάκης Χάρης 3ο Ιαλυσού

6

w

0

2

b

0

8

w

½

5

w

½

3

b

0

1

12

8

3

Καλπακίδης Δαβίδ 2ο Ρόδου

7

b

½

4

w

0

5

b

0

½

11½

Γ΄ Δημοτικού

Rank

SNo.

Name

1.Rd.

2.Rd.

3.Rd.

4.Rd.

5.Rd.

6.Rd.

7.Rd.

Pts

BH.

1

3

Γεωργίου Βασίλης 12ο Ρόδου

19

w

1

18

b

1

2

w

1

4

b

½

9

w

1

3

b

1

7

w

1

29½

2

22

Ρακόπουλος Αλέξανδρος 1ο Ασγούρου

8

b

1

12

w

1

1

b

0

7

w

1

16

b

1

13

w

1

4

w

1

6

29

3

19

Περγαντής Νικόλας Κολέγιο Ρόδου

6

w

1

7

b

1

5

w

1

17

b

1

4

w

½

1

w

0

10

b

1

30½

4

10

Καστανάκης Σεβαστιανός 1ο Ιαλυσού

27

+

23

b

1

9

w

1

1

w

½

3

b

½

10

w

1

2

b

0

5

31

5

12

Κρητικός Δημήτρης 11ο Ρόδου

16

b

0

14

w

1

3

b

0

11

w

1

15

b

1

6

b

½

9

w

1

28

1οΚ

6

Καραμποΐκη Μαρία Κρεμαστής

3

b

0

21

w

1

16

b

0

14

w

1

18

b

1

5

w

½

13

b

1

24½

7

4

Γιακουμής Κωνσταντίνος 1ο Ιαλυσού

14

b

1

3

w

0

20

w

1

2

b

0

12

b

1

16

w

1

1

b

0

4

29½

2οΚ

9

Καστανάκη Ελευθερία 2ο Πειραματικό

2

w

0

11

b

1

18

w

1

10

b

0

13

w

0

20

b

1

16

w

1

4

25

9

1

Βιτζηλαίος Εμμανουήλ Ροδίων Παιδεία

21

w

1

20

b

1

4

b

0

15

w

1

1

b

0

17

w

1

5

b

0

4

24½

3οΚ

26

Τζανουδάκη Ελευθερία Κρητηνίας

13

b

1

15

w

0

24

b

1

8

w

1

17

w

1

4

b

0

3

w

0

4

24

11

18

Νικολή  Ειρήνη Κολλέγιο Ρόδου

12

b

0

8

w

0

21

b

1

5

b

0

22

w

1

19

w

1

17

b

1

4

20½

12

5

Ιγνατιάδου Μαρία Δαματριάς

11

w

1

2

b

0

19

w

1

13

b

½

7

w

0

15

b

½

14

w

½

27

13

13

Κρητικός Ιωάννης 7ο Ρόδου

10

w

0

22

b

1

23

w

1

12

w

½

8

b

1

2

b

0

6

w

0

26

14

17

Μπινόγλου Ιωάννης Κρεμαστής

7

w

0

5

b

0

22

w

1

6

b

0

21

w

1

18

b

1

12

b

½

23

15

11

Καστρουνή  Ειρήνη Παστίδας

22

w

1

10

b

1

17

w

0

9

b

0

5

w

0

12

w

½

24

b

1

21

16

25

Στεργενάκη  Νιόβη 12ο Ρόδου

5

w

1

17

b

0

6

w

1

20

b

1

2

w

0

7

b

0

8

b

0

3

27

17

8

Καστάνιας ΣπύροςΚρεμαστής

26

+

16

w

1

15

b

1

3

w

0

10

b

0

9

b

0

11

w

0

3

27

18

20

Πηδιάκης Κυριάκος 5ο Ρόδου

24

b

1

1

w

0

8

b

0

19

b

1

6

w

0

14

w

0

20

b

1

3

23

19

16

Μούκας Μιχαήλ Κρεμαστής

1

b

0

24

w

1

12

b

0

18

w

0

23

+

11

b

0

22

w

1

3

21½

20

15

Μουταφτσής Στράτος 2ο Ρόδου

25

+

9

w

0

7

b

0

16

w

0

24

b

1

8

w

0

18

w

0

2

21½

21

14

Κύρου Αντιγόνη Κρεμαστής

9

b

0

6

b

0

11

w

0

23

w

1

14

b

0

22

b

0

1

2

21

22

24

Σκουμιός Νίκος Ροδίων Παιδεία

15

b

0

13

w

0

14

b

0

24

w

1

11

b

0

21

w

1

19

b

0

2

19

23

27

Τσελεπής Μιχάλης 1ο Ασγούρου

1

4

w

0

13

b

0

21

b

0

19

1

20

24

7

Καραπάνου  Βικτωρία Ροδίων Παιδεία

18

w

0

19

b

0

10

w

0

22

b

0

20

w

0

1

15

w

0

1

17

Δ΄ Δημοτικού

Rank

SNo.

Name

1.Rd.

2.Rd.

3.Rd.

4.Rd.

5.Rd.

6.Rd.

7.Rd.

Pts

BH.

1

1

Γρίβας Μιχαήλ 3ο Ιαλυσού

8

w

1

12

b

1

3

w

1

4

b

1

2

w

1

5

b

1

11

w

1

7

28

2

2

Διακίδης  Τζώρτζης Κολλέγιο Ρόδου

7

b

0

14

w

1

10

b

1

9

w

1

1

b

0

6

w

1

4

w

1

5

27

3

15

Ράμμος Ηλίας  3ο Ιαλυσού

16

b

1

7

w

1

1

b

0

5

w

0

11

b

1

9

w

1

8

b

1

5

26½

4

4

Ζαχαριάς Νίκος 7ο Ρόδου

5

b

1

10

w

½

6

b

1

1

w

0

8

b

1

7

w

1

2

b

0

31

5

12

Παπαδόπουλος Πέτρος Παστίδας

4

w

0

15

b

1

8

w

½

3

b

1

6

b

1

1

w

0

9

b

½

4

27½

1ο Κ

3

Ευθυμίου  Αγάπη 2ο Ρόδου

9

w

1

13

b

1

4

w

0

12

b

1

5

w

0

2

b

0

14

w

1

4

23½

7

10

Νικολής Πρόδρομος Κολλέγιο Ρόδου

2

w

1

3

b

0

12

w

0

14

b

1

10

w

1

4

b

0

15

b

1

4

23

8

9

Λουντάκας Μιχαήλ Κρεμαστής

1

b

0

11

w

1

5

b

½

10

w

1

4

w

0

14

b

1

3

w

0

27½

2ο Κ

11

Πέρου Δέσποινα 1ο Αφάντου

6

b

0

16

w

1

13

w

1

2

b

0

12

+

3

b

0

5

w

½

26

10

16

Συμιακός Σταύρος 1ο Αφάντου

14

w

1

4

b

½

2

w

0

8

b

0

7

b

0

15

w

1

13

w

1

21

11

5

Καλογήρου Χρύσανθος 1ο Αφάντου

12

w

0

8

b

0

16

+

15

b

1

3

w

0

13

w

1

1

b

0

3

24

12

13

Παπαντωνίου Σωτήρης Ροδίων Παιδεία

11

b

1

1

w

0

7

b

1

6

w

0

9

2

28

13

14

Πουρναράς Ηλίας

15

w

1

6

w

0

9

b

0

14

w

1

11

b

0

10

b

0

2

18

3ο Κ

8

Κουκιά  Ραφαέλα Κρεμαστής

10

b

0

2

b

0

15

w

1

7

w

0

13

b

0

8

w

0

6

b

0

1

23

15

6

Καραπάνου  Ραφαέλα Ροδίων Παιδεία

13

b

0

5

w

0

14

b

0

11

w

0

1

10

b

0

7

w

0

1

18½

16

7

Κατσογριδάκης Γεώργιος 1ο Ιαλυσού

3

w

0

9

b

0

11

0

18

 Ε΄ και ΣΤ΄ Δημοτικού (ενιαία κατηγορία)

Ε΄ Δημοτικού

Rank

SNo.

Name

1.Rd.

2.Rd.

3.Rd.

4.Rd.

5.Rd.

6.Rd.

7.Rd.

Pts

BH.

1

14

Παπαδόπουλος Παντελής Παστίδας

2

w

1

12

b

1

4

w

1

3

b

½

5

w

1

8

b

1

6

w

½

6

31½

2

18

Πουλάκης Στεφανίδης Στέφανος Ροδίων Παιδεία

15

w

1

7

b

1

11

w

1

1

w

½

4

b

0

5

b

1

2

w

½

5

29

3

15

Παρασκευόπουλος Σάββας 12ο Ρόδου

10

b

1

13

w

1

8

b

½

12

w

1

1

b

0

3

w

0

11

b

1

27½

4

9

Μάτσης Κωνσταντίνος 2ο Ρόδου

12

w

0

2

b

0

19

w

1

16

b

1

17

w

1

13

b

1

1

b

½

22

5

11

Οικονόμου Παναγιώτης 1ο Αφάντου

20

+

3

w

0

17

b

1

9

b

1

2

w

0

11

b

1

4

w

0

4

27½

6

12

Πάττας Χρήστος Παστίδας

11

w

1

16

b

1

5

w

½

2

b

0

13

w

1

1

w

0

10

b

½

4

27½

7

7

Καστρουνής Σέργιος Παστίδας

16

w

0

11

b

0

10

b

1

7

w

0

14

b

1

15

w

1

12

b

1

4

19

8

5

Καράμπης Αλέξανδρος 1ο Ιαλυσού

5

w

0

15

b

0

9

w

0

19

b

1

16

w

1

17

b

1

8

w

½

18½

9

2

Διακοσταμάτης Μιχαήλ 5ο ρόδου

8

b

0

9

w

1

3

b

0

14

w

1

12

b

1

7

w

0

5

w

0

3

26½

10

19

Ρούσος Αντώνης Ακαδημία

6

b

1

1

w

0

15

w

1

5

b

0

11

w

0

19

b

1

9

w

0

3

24

11

13

Παπαγεωργίου Κοσμάς Ροδίων Παιδεία

13

b

0

1

2

w

0

11

b

0

9

w

0

16

b

1

17

w

1

3

22

12

17

Περνάρης Χάρης Ροδίων Παιδεία

9

b

1

8

w

0

13

b

0

6

w

0

10

b

0

14

w

0

19

w

1

2

22

13

20

Σαββιδάκης Ανδρέας 1ο Ιαλυσού

4

w

0

19

b

1

7

w

0

15

b

1

6

b

0

10

w

0

14

b

0

2

21

14

6

Καρίκης Ιωάννης Ροδίων Παιδεία

18

b

0

17

w

0

6

b

0

10

w

0

1

12

w

0

16

b

0

1

19½

 

ΣΤ΄ Δημοτικού

1

4

Καλπακίδης Ντάνιελ 2ο Ρόδου

1

b

0

6

w

1

14

b

1

8

w

1

7

b

1

4

w

1

3

b

½

30½

2

10

Νικήτας Ιάσονας 3ο Ρόδου

17

b

1

18

w

1

1

b

0

13

w

1

3

w

1

2

b

0

7

b

1

5

28½

1οΚ

3

Ιγνατιάδου Παναγιώτα Δαματριάς

14

w

1

5

b

0

16

w

1

4

b

0

8

b

0

6

w

0

15

b

1

3

24

4

8

Κοέντας  Άγγελος Ροδιων Παιδία

3

b

0

10

w

1

12

b

0

17

w

0

18

+

9

b

0

13

w

0

2

22½

2οΚ

16

Παυλάτου Βασιλική 2ο Ρόδου

19

w

1

4

b

0

15

1

20½

Γυμνάσια Λύκεια (ενιαία κατηγορία)

Rank

SNo.

Name

1.Rd.

2.Rd.

3.Rd.

4.Rd.

5.Rd.

6.Rd.

7.Rd.

Pts

BH.

 

 

Α΄ Γυμνασίου

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

15

Πουλάκης Στεφανίδης Γεράσιμος Ροδίων Παιδεία

13

b

1

12

w

1

10

b

1

4

w

1

5

b

½

2

w

½

1

b

0

5

29

2

16

Ρούσος Σταμάτης  1ο Ρόδου

18

+

11

b

1

6

w

1

3

b

0

2

w

0

10

w

1

7

b

1

5

27½

3

10

Μανωλίτσης Φίλιππος Ροδίων Παιδεία

9

b

0

13

w

1

11

w

1

5

b

0

16

+

12

w

1

4

w

0

4

25

4

9

Μακρής Αθανάσιος Μάσσαρη

1

w

1

14

b

1

3

w

0

2

b

0

11

w

½

4

b

0

15

b

1

28

5

17

Τσιγάρος  Γιάννης Ροδίων Παιδεία

8

b

1

10

w

0

5

w

0

15

b

1

12

b

0

13

w

0

17

b

1

3

18½

6

12

Μιγκός Αντώνης 5ο ρόδου

11

w

0

15

b

½

1

w

0

8

b

0

13

b

0

9

w

0

14

w

0

½

24

Β΄ Γυμνασίου

1

7

Καρπαθάκης Ιωάννης 1ο Κρεμαστής

14

w

0

1

b

0

1

17

w

1

9

b

1

6

w

1

2

b

0

4

24½

2

2

Βενιός Βαγγέλης Μουσικό Ρόδου

17

b

1

4

w

0

7

b

0

13

w

1

10

b

½

15

w

1

5

b

0

20½

1οΚ

3

Βιτζηλαίου Φαίδρα 5ο Ρόδου

20

+

3

b

0

16

w

1

1

b

0

14

w

1

7

b

0

6

w

0

3

27

4

4

Γκούμας Χρήστος 5ο Ρόδου

6

b

0

17

w

½

13

b

0

14

w

0

1

11

b

0

10

w

0

19

5

18

Φτακλάκης Κωνσταντίνος 6ο Ρόδου

5

w

0

1

12

b

0

7

1

20½

Γ΄ Γυμνασίου

1 / 1οΚ

8

Κολαϊνή  Παντελίνα 1ο Ρόδου

16

b

1

9

w

0

14

b

1

7

w

1

3

w

½

1

b

0

11

w

1

27½

2

14

Μπαλλάς Γεώργιος Αφάντου

15

w

1

2

b

1

4

b

0

9

w

1

1

w

0

8

b

0

12

b

1

4

26½

3

20

Χαρακίδης Στέφανος Κολλέγιο Ρόδου

7

w

1

5

b

1

2

w

0

6

b

0

8

w

0

17

b

1

13

b

1

4

24

2οΚ

5

Ζαχαριά  Αικατερίνη 6ο Ρόδου

3

w

0

7

b

0

15

w

1

11

b

0

17

w

1

14

b

1

9

w

0

3

20½

Λύκειο

1

19

Φωτεινός Εμμανουήλ 3ο Ρόδου

10

b

0

8

w

1

17

b

1

12

w

1

6

b

1

5

w

1

3

w

1

6

23½

2

1

Αλεβίζος Αθανάσιος Κολλέγιο Ρόδου

19

+

6

w

0

9

b

1

10

w

1

4

b

1

3

b

½

8

w

1

27½

Οι πρώτοι κερδίζουν προκρίσεις για την τελική φάση κατά κατηγορία.

Leave a Reply

Your email address will not be published.