Το σαββατοκύριακο θα διεξαχθεί το κορυφαίο πρωτάθλημα ποδηλασίας δρόμου της Δωδεκανήσου. Το διοργανώνει η Τοπική Επιτροπή Ποδηλασίας της Δωδεκανήσου και περιλαμβάνει αγώνα ατομικής χρονομέτρησης και αγώνα δρόμου.

ΔΙΑΔΡΟΜΗ

Χρονόμετρο: Καλαβάρδα –Μανδρικό –Καλαβάρδα 25χλμ

Διαδρομή:

Δρόμος: Κυκλική διαδρομή μήκους 25 χλμ ως εξής:

Αγ.Σίλας,Διμιλιά,ΔιασταύρωσηΣαλάκου,Καλαβάρδα,Φάνες,Σορωνή,

Αγ. Σίλας

Κατηγορίες:

Ανδρών, Γυναικών, Ανδρών& Γυναικών κάτω των 23, Εφήβων, Νεανίδων, Παίδων, Κορασίδων, Μάστερς.

ΑΓΩΝΕΣ

Ατομική Χρονομέτρηση ως εξής:

Άνδρες-Άνδρες κάτω των 23, Έφηβοι, Μάστερς: 25χλμ,

Παίδες-Γυναίκες 20 χλμ -Νεανίδες-Κορασίδες: 10 χλμ

Αγώνας Δρόμου ως εξής:

Άνδρες-Άνδρες κάτω των 23,εφηβοι: 100 χλμ (4 στροφές)

Παίδες-Γυναίκες: 80 χλμ (3 στροφές+5χλμ),Κορασίδες: 60 χλμ

Μάστερ: 80 χλμ (3 στροφές+5χλμ)

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

-Σάββατο: Ατομική  Χρονομέτρηση όλων των κατηγοριών.

-Κυριακή: Αγώνες Δρόμου όλων των κατηγοριών.

Το πρόγραμμα μπορεί να τροποποιηθεί σε περίπτωση που θα υπάρξει τεχνικό πρόβλημα. Θα γίνει σχετική ενημέρωση στο Τεχνικό Συνέδριο.

Έναρξη αγώνων το Σάββατο 17:00 και την Κυριακή 09:00

Όροι συμμετοχής

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλοι οι αθλητές ποδηλάτες με δελτία αθλητών της ΕΟΠ .

Η Τ.Ε.Δ. ουδεμία  ευθύνη φέρει για οποιαδήποτε ατύχημα ή καταστροφή υλικού , οποιουδήποτε συμμετέχει στον αγώνα με οποιαδήποτε ιδιότητα .

Κανονισμοί αγώνα

Ισχύουν οι κανονισμοί της Ε.Ο.Π. για τους αγώνες Δρόμου .

Ρύθμιση απροβλέπτων

Για οτιδήποτε δεν προβλέπεται από την προκήρυξη και του βασικού κανονισμού της Ε.Ο.Π. αποφασίζει επί τόπου η Αγωνόδικος Επιτροπή η οποία έχει το δικαίωμα τροποποίησης του αγώνα.

Η Αγωνόδικος Επιτροπή θα ανακοινωθεί.

Βραβεύσεις

Ο 1ος νικητής χρυσό μετάλλιο και δίπλωμα .

Ο 2ος νικητής αργυρό μετάλλιο και δίπλωμα

Ο 3ος νικητής χάλκινο μετάλλιο και δίπλωμα

ΟΙ ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ

ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΑΘΛΟΣ

ΜΠΟΥΣΔΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                 ΑΝΤΡΑΣ

ΠΟΖΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ                         ΑΝΤΡΑΣ

ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΑΣ ΣΙΛΟΥΑΝΟΣ   ΑΝΤΡΑΣ

ΦΡΟΥΜΗ ΝΙΚΗ                               ΓΥΝΑΙΚΑ

ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ                                ΜΑΣΤΕΡ

ΔΑΜΙΑΝΟΣ ΜΙΧΑΗΛ                      ΜΑΣΤΕΡ

ΝΥΣΙΡΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ                      ΜΑΣΤΕΡ

ΑΝΤΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ                       ΠΑΙΔΑΣ

ΣΑΒΒΙΓΚΟΣ ΣΕΡΓΙΟΣ                        ΠΑΙΔΑΣ

ΚΑΡΑΣΑΒΒΑ ΚΥΡΙΑΚΗ                    ΝΕΑΝΙΔΑ

ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΟΓΓΟΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ  ΠΑΙΔΑΣ

ΛΑΡΣΕΝ ΑΤΖΕΛΟ,ΝΙΚΟΛΕΖ          ΠΑΙΔΑΣ

ΜΠΕΝΤΑ ΆΝΝΑ                                  KOΡΑΣΙΔΑ

ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ                 ΠΑΙΔΑΣ

ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ           ΠΑΙΔΑΣ

ΤΣΩΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ                       ΑΝΤΡΑΣ

ΤΣΩΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ                    ΑΝΤΡΑΣ

ΚΡΟΜΜΥΑ ΜΙΧΑΗΛ                       ΜΑΣΤΕΡ

ΜΑΝΙΚΑΡΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ                               ΜΑΣΤΕΡ

ΑΣΡ ΕΛΑΦΟΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ –ΕΦΗΒΩΝ

ΑΡΝΑΟΥΤΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΔΑΝΙΗΛ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΠΑΥΛΗ ΑΘΗΝΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ

ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΧΙΟΥΣΑ  ΑΝΤΩΝΗΣ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΖΑΝΝΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΑΙΜΙΛΙΑΝΟΣ

Π. Ο. ΡΟΔΗΛΙΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ  ΑΝΔΡΩΝ

ΚΑΜΠΕΡΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ     ΑΝΔΡΩΝ

ΜΑΝΙΚΑΡΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ           ΑΝΔΡΩΝ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΠΕΤΡΑΣ      ΑΝΔΡΩΝ

ΚΟΥΡΟΣ ΑΓΑΠΗΤΟΣ        ΕΦΗΒΩΝ

ΖΑΝΝΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ  ΠΑΙΔΩΝ

ΤΡΙΟΜΑΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ     ΠΑΙΔΩΝ

ΚΟΥΡΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ         ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΥΠΡΙΑΔΗΣ    ΜΑΣΤΕΡ

ΧΡΗΣΤΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ  ΜΑΣΤΕΡ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΡΟΔΟΥ

ΓΙΑΝΝΗΣ ΜΑΣΤΡΟΣΑΒΒΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΣ

ΜΟΣΧΟΣ ΚΑΝΤΗΣ ΑΝΔΡΕΣ

ΚΩΣΤΑΣ ΒΙΤΖΗΛΑΙΟΣ ΜΑΣΤΕΡ

ΠΣΡ ΜΕΣΟΓΕΙΟΣ

ΚΑΛΑΝΔΡΑΝΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ    ΜΑΣΤΕΡ

ΚΑΛΑΝΔΡΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ  ΜΑΣΤΕΡ

ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ   ΜΑΣΤΕΡ

ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΣ     ΜΑΣΤΕΡ

ΚΑΛΑΦΑΤΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ     ΑΝΔΡΕΣ

ΚΛΟΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ        ΝΕΟΣ

ΠΑΡΙΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ          ΕΦΗΒΟΣ

ΚΑΡΑΤΖΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ   ΠΑΙΔΩΝ

ΤΣΑΒΑΡΗ ΕΛΕΝΗ ΜΙΧΑΛΙΤΣΑ     ΓΥΝΑΙΚΩΝ

ΚΑΡΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ  ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

Leave a Reply

Your email address will not be published.