ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΕΠΙΤΡΟΠΗ

ΠΡΑΞΗ ΑΝΑΚΗΡΥΞΗΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ

ΚΑΙ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ & ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΩΝ

ΜΕΛΩΝ ΤΟΥ Δ.Σ. ΤΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

Στη Ρόδο σήμερα 18 Δεκεμβρίου  2017, ημέρα Δευτέρα και ώρα 14.30   μ.μ., η Εκλογική Επιτροπή του Επιμελητηρίου Δωδεκανήσου που προβλέπεται από τις διατάξεις του άρθρου 2, του Π.Δ. 372/1992 (ΦΕΚ Α/187) όπως αυτό ισχύει, και συγκροτήθηκε με την υπ’ αριθμ. 47876/08.08.2017 (ΦΕΚ ΥΟΔΔ/396/16.08.2017), απόφαση του Συντονιστή της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αιγαίου Ν. Θεοδωρίδη,   αποτελούμενη από τους:

1)Τεχνίτη Μιχαήλ, Δικηγόρο Ρόδου, ως Πρόεδρο,

2)Φλίντρη Μαρία, υπάλληλο της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αιγαίου,

3)Γκούνη Ασπασία, υπάλληλο της Αποκεντρωμένης Διοίκησης Αιγαίου,

4)Ιωαννίδη Παναγιώτη, μέλος του Επιμελητηρίου Δωδεκανήσου, που αναπληρώνει τον κ. Τσοπανάκη Δημήτριο.

5)Παπαδημήτρη Ιωάννη, Διευθυντή του Επιμελητηρίου Δωδεκανήσου και

6)Κωνσταντίνου Ιωάννη, υπάλληλο του Επιμελητηρίου Δωδεκανήσου, ως Γραμματέα,

Συνήλθε στα γραφεία του Επιμελητηρίου Δωδεκανήσου και ύστερα από επισταμένο έλεγχο, προβαίνει στην ανακήρυξη του Προέδρου του Επιμελητηρίου Δωδεκανήσου και των επιτυχόντων και επιλαχόντων μελών του Δ.Σ. κατά σειρά επιτυχίας των εκλογών της 16ης και 17ης Δεκεμβρίου 2017, για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου του Επιμελητηρίου Δωδεκανήσου, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 73 του Ν.4497/2017, ως ακολούθως:

 

ΠΡΟΕΔΡΟΣ του Επιμελητηρίου Δωδεκανήσου

ανακηρύσσεται ο ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΠΠΟΥ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ

Επικεφαλής του συνδυασμού «ΑΝΑΠΤΥΞΗ ΤΩΡΑ» που συγκεντρώνει  το σύνολο των εδρών του Επιμελητηρίου.

 

Επίσης μετά από δήλωση του επικεφαλής του συνδυασμού ότι θα καταλάβει την πρώτη έδρα του Εμπορικού Τμήματος,μέλη του Δ.Σ. του Επιμελητηρίου Δωδεκανήσου ανακηρύσσονται οι κατωτέρω κατά Τμήμα:

 

ΤΜΗΜΑ ΕΜΠΟΡΙΚΟ (ΕΔΡΕΣ 14)

Ως τακτικά μέλη:

1.ΠΑΠΠΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥΕΠΙΚΕΦΑΛΗΣ
2. ΑΣΠΡΑΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Γεωργίου189
3. ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη178
4. ΠΑΡΑΣΚΕΥΑ ΜΑΡΙΑ-ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Γεωργίου144
5. ΜΟΝΟΓΙΟΥΔΗ-ΣΠΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΑ (ΒΑΣΩ) του Κωνσταντίνου138
6. ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Στυλιανού83
7. ΚΑΛΑΘΙΑΝΑΚΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Γεωργίου70
8. ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αναστασίου56
9. ΝΟΜΙΚΑΡΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Νικολάου53
10. ΤΣΙΑΡΤΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ηρακλή51
11. ΣΑΒΒΑΪΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣΓΑΒΡΙΗΛ του Αλεξάνδρου50 (με κλήρωση)
12. ΣΙΦΟΥΝΙΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωτηρίου50
13. ΧΑΡΙΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Θεοδώρου42
14. ΚΑΛΑΘΕΝΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου31

Ως αναπληρωματικά μέλη:

1. ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στυλιανού26
2. ΣΥΡΙΔΑΚΗ ΑΝΝΑ του Μιχαήλ23
3. ΤΑΤΑΛΙΑ ΑΝΝΑ του Ιωάννη10
4. ΠΑΠΟΥΛΗ ΚΥΡΙΑΚΗ του Μάριου9
5. ΦΩΤΗ ΕΙΡΗΝΗ- ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ του Ιωάννη3

ΤΜΗΜΑ ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΙΚΟ (ΕΔΡΕΣ 18)

 

Ως τακτικά μέλη:

1. ΑΝΤΩΝΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Λεντή82
2. ΜΑΣΤΡΟΣΑΒΒΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γεωργίου69
3. ΠΑΓΚΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ιωάννη61
4. ΣΚΑΛΙΔΗΣ ΑΡΚΑΔΙΟΣ του Ανδρέα59
5. ΘΕΜΕΛΑΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ελευθερίου52
6. ΚΑΡΑΟΣΜΑΝ ΓΙΟΥΣΟΥΦ  του Ιμπραήμ48
7. ΔΙΑΚΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΛΛΙΣΤΟΣ του Βασιλείου47
8. ΚΑΠΠΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ανδρέα45
9. ΚΑΜΙΤΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ελευθερίου44
10. ΚΑΡΑΧΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μιχαήλ42
11. ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Κωνσταντίνου38
12. ΓΑΜΠΙΕΡΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Θωμά29
13. ΚΑΝΔΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Βασιλείου25
14. ΚΑΡΕΚΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου24 (με κλήρωση)
15. ΜΑΙΡΗ ΜΑΡΙΑ του Μιχαήλ24
16. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου21
17. ΚΟΥΡΣΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Μικέ16
18. ΒΑΣΙΛΑΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Βασιλείου15

 

 

Ως αναπληρωματικά μέλη:

 

1. ΚΟΥΦΟΥ ΜΑΡΙΕΤΤΑ του Νικολάου7
2. ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΤΣΑΜΠΙΚΟΣ του Νικολάου6
3. ΨΑΡΡΑΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Κωνσταντίνου1

 

ΤΜΗΜΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ (ΕΔΡΕΣ 7)

 

Τακτικά μέλη:

 

1. ΠΑΓΩΝΑΚΗΣ ΣΑΒΒΑΣ  του Γεωργίου115
2. ΓΕΡΟΝΙΚΟΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  του Ιακώβου102
3. ΘΥΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Εμμανουήλ63
4. ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σαράντη45
5. ΣΑΡΑΓΙΑΣ ΗΛΙΑΣ του Χαραλάμπου27
6. ΚΑΡΠΑΘΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του  Ιωάννη25
7. ΣΑΧΙΝΗ ΧΡΥΣΑΝΘΗ του Μιχαήλ11

 

Ως αναπληρωματικά μέλη:

 

 

1. ΚΟΥΤΟΥΖΗΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ  του Εμμανουήλ9
2. ΤΣΑΤΑΡΟΥ-ΜΙΧΑ ΣΕΒΑΣΤΗ  του Εμμανουήλ4
3. ΓΙΑΝΝΕΝΑ ΜΑΡΙΑ του Ανάργυρου1

 

 

ΤΜΗΜΑ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ (ΕΔΡΕΣ 12)

Τακτικά μέλη:

1. ΣΠΑΝΟΥ ΦΑΙΔΡΑ του Σταματίου123
2. ΔΟΝΤΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  του Μιχαήλ107
3. ΑΛΑΚΙΩΤΟΥ-ΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΡΙΤΑΝΑ)  του Χρήστου95
4. ΚΑΝΤΗ ΜΑΡΙΑ του Φωτίου68
5. ΚΟΥΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αναστασίου65
6. ΚΛΟΥΒΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου57
7. ΒΡΟΥΒΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αντωνίου56
8. ΒΡΑΚΙΔΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ του Ησαΐα48
9. ΚΟΥΣΟΥΡΝΑΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ-ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ελευθερίου40
10. ΧΟΥΛΛΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Αντωνίου35
11. ΕΥΓΕΝΙΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Εμμανουήλ33
12. ΧΙΟΥ ΜΟΣΧΑ του Ηλία26

Αναπληρωματικά μέλη:

 

1. ΛΥΡΙΣΤΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Κυριάκου11
2. ΔΡΑΚΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΑ του Αποστόλου8 (με κλήρωση)
3. ΜΑΜΑΗ ΗΛΕΚΤΡΑ του Γεωργίου8

Η προθεσμία για την υποβολή τυχόν ενστάσεων κατά της Πράξης Ανακήρυξης είναι τρείς (3) εργάσιμες ημέρες από την τοιχοκόλληση της.

Η    Ε Κ Λ Ο Γ Ι Κ Η    Ε Π Ι Τ Ρ Ο Π Η

 

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ              ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΤΑ  ΜΕΛΗ                    ΦΛΙΝΤΡΗ ΜΑΡΙΑ

                                    ΓΚΟΥΝΗ ΑΣΠΑΣΙΑ

                                ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

                                   ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

Ο  ΓΡΑΜΜΑΤΕΑΣ         ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.